Moderní doba vyžaduje neustálou, téměř nepřetržitou akci. Na každého z nás jsou kladeny mimořádně vysoké nároky ve všech oblastech života. A pak nemůžeme spát. Myšlenky jsou stále „na pochodu“.
Často si přejeme být lepšími lidmi, zaměstnanci, partnery, rodiči. Abychom dosáhli svého vytouženého cíle, hledáme si k němu cestu. Ptáme se.
Díky internetu má dnes téměř každá otázka i odpověď. Informace jsou v podstatě všude, kam se podíváme. Informační tok k nám přitéká z televize, rádia, novin, billboardů a hlavně ze sociálních sítí a internetu. Tento informační mix může způsobit, že jsme v podstatě zaplaveni informacemi a vlastními myšlenkami. Lehce se pak může stát, že nevíme co s nimi a neumíme je „zastavit“. Jednoduše nevíme, jak své myšlenky ukočírovat. A to nás může psychicky vyčerpávat. A nejen to.
Neukočírované myšlenky nám mohou zavařit i při usínání. Velká spousta z nás lid tento problém řeší např. alkoholem nebo prášky. Někteří jsou schopni sáhnout i po nelegálních látkách. Ovšem tito „pomocníci“ nám z dlouhodobéhé hlediska spíše uškodí, než aby nám pomohli.
Právě proto je dobré namísto externích pomocníků sáhnout spíše po vlastní schopnosti a myšlenky ukočírovat. Na ovládnutí mysli dnes existuje i velká spousta moderních meditačních technik. Ty ovšem nejsou pro každého.
Zajímavou a nevšední volbou, která se lidem zamlouvá je technika „Dělat NIC“ od Dr. Franka Kinslowa.
Pokud nás tedy trápí nepřetržitý myšlenkový, můžeme ji vyzkoušet. Určitě je dobré zdůraznit, že tzv. „nicneděláním“ autor nemyslí jen např. přestat pracovat nebo uklízet a lehnout si k televizi. Myslí tím jen ležet nebo se v klidu posadit a umět své myšlenky zastavit.
Proč je zastavení myšlenek dobré?
Dr. Kinslow je zastánce názoru, že když děláme NIC, vytvoříme protiváhu pro hektický život, který vedeme. Právě tuto rovnováhu je podle něj důležité aplikovat do běžného života. Díky aplikování nicnedělání by se náš život měl vyvážit, rozradostnit a dokonce by měl přispět k lepšímu zdraví.
A jak úspěšně dělat NIC? Můžete začít jednoduchým poslechovým cvičením, které jsme si pro vás v redakci připravili.
Autor: Veronika Soleil
Foto: Pixabay
Jak se Vám technika dělat NIC líbí? Podělte se s námi do komentáře.